Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, thotë vendet anëtare janë afër për të rënë dakord rreth paketës së re të propozuar të sanksioneve ndaj Rusisë.

Kjo paketë përfshinë një embargo të naftës mes sanksionesh, shkuar Aljazeera, transmeton Klankosova.tv.

“Shpresoj që ata të arrijnë një marrëveshje. Ata janë pothuajse aty. Dhe ne kemi nevojë për këtë marrëveshje sepse ne duhet të shtyjmë akoma më shumë presionin tonë ekonomik dhe financiar ndaj Rusisë, “tha Borrell në një ngjarje në Itali.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Grenell, përfundimisht do të largohet nga pozita e ambasadorit në Gjermani

Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, përfundimisht do të largohet nga pozita…

Parlamenti ia pagoi qiranë e apartamentit, jep dorëheqje kryeparlamentarja norvegjeze

Parlamenti i Norvegjisë është përfshirë në një skandal për rritjen e shpenzimeve…

Ukrainasit publikuan imazhe të dronit të rrëzuar, tallën keq me rusët

Shërbimi Shtetëror i Emergjencave ukrainase publikoi në rrjete sociale fotografi të dronit…

Mbi 80 plumba drejt automjetit, ky është 43-vjeçari që u ekzekutua në Butel

Personi i ekzekutuar mbrëmjen e djeshme në Butel të Shkupit është 43-vjeçari…