Gjatë gropimit të tokës në hapësirat e Kopshtit Zoologjik në Shkup, mbrëmë është gjetur një mjet shpërthyes. Siç informon policia, rasti është paraqitur mbrëmë.

“Është njoftuar Njësiti i Antiterrorit, ndërsa një ekspert i Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim mjeti shpërthyes është marrë për procedurë të mëtutjeshme”, bëjnë të ditur nga MPB-ja.

Drejtori i Kopshtit Zoologjik të Shkupit Gjorgji Galetanovski për A1on tha se bomba u gjet nga punonjësit, të cilët ishin duke rregulluar kopshtin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…