Ish kryeministri, azilanti Nikolla Gruevski përmes rrjeteve sociale ka komentuar bisedën telefonike që u publikua dje në kanalin “The true above all”, përcjell TV21. Gruevski thotë se bisedat janë të vërteta.

“Sot shumë më pyesin nëse kanë ndodhur këto biseda që u shfaqën dje në kanalin YouTube “The true above all”, mes meje dhe Kamçevit dhe nëse do të ndikojnë në gjykim. Po, ato biseda u zhvilluan në shkurt të vitit 2021. Ne i bëmë këto bisedime në fillim të procesit dhe tregojnë edhe një herë presionin brutal ndaj personave të përfshirë dhe të vendosur në listën e qeverisë për përndjekje politike, ku sistemi gjyqësor është vetëm ekzekutor, përfshirë edhe vetë Kamçevin”, ka shkruar Gruveski.

Ai thotë se nuk e di nëse të njëjtat do të ndikojnë në procesin gjyqësorë për rastin “Parcelat në Vodno”.

“Unë e di vetëm se të njëjtat incizime në rastin Raket janë pranuar si provë dhe në bazë të atyre provave janë marrë vendime gjyqësore. Këto regjistrime tregojnë saktësisht se unë nuk kam asnjë lidhje me të ashtuquajturat Parcelat në Vodno”, shkruan Gruevski.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Gjermani: Vdes 44 vjeçari nga Kosova, dyshohet se u vra nga dhëndrri

Një 44 vjeçar nga Kosova ka vdekur në Gjermani. Sipas raportimit të…

Sindromi Havana – policia në Berlin po heton rastet në Ambasadën amerikane

Policia në Berlin të Gjermanisë ka filluar hetimet pasi stafi në ambasadën…

Sali Berisha nis mbledhjen e nënshkrimeve për mbajtjen e Kuvendit Kombëtar

Ashtu siç ishte paralajmëruar më herë, ish-kryeministri shqiptari Sali Berisha ka nisur…

Këto janë 10 femrat më të suksesshme të vitit 2021

Lista e publikuar nga Forbes ka shpallur këto 10 gra si më…

Von Cramon: Asociacioni përfshihet në pakon finale të marrëveshjes, ndryshimi i kufijve është toksik

Përfaqësuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, Viola von Cramon, ka deklaruar se…