Bilbao ka arritur të mposhtë në rezultatin minimal 1-0 Barcelonën. Një ndeshje me Athletic Bilbaon që prodhuan më shumë por goli i vetëm i ndeshjes vjen në minuta të fundit nga Aduriz i cili çon në rrjetë një gol spektakolarë me anë të një roveshate. Një goditje në minutat e fundit ka shokuar blaugranasit. Vihet re në kampin katalanas që munguan kapiteni i skuadrës, Lionel Messi pas një dëmtimi në stërvitje si dhe në sektorin e mesfushës fantazisti Busquets. Në fushë u aktivizuan Griezmann dhe De Jong të cilët debutuan për herë të parë në La Liga.

https://www.youtube.com/watch?v=JLKTRqHUELo
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…