Jakub Bielamowicz, analist i Evropës Juglindore dhe Ballkanit Perëndimor në Institutin e Evropës së Re, tha se regjimi në Serbi gjithnjë është më autoritar i cili koordinon hapur politikën e tij të jashtme me Rusinë.

Ai ka shkruar në profilin e tij në ‘Twitter”, se ky regjim injoron plotësisht protestat masive njëjavore nga forcat qytetare dhe pro-demokratike që mbrojnë një Serbi më shumë pro-perëndimore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Pejë: Arrestohen një polic dhe gjashtë qytetarë për bixhoz

Inspektorati Policor i Kosovës ka arrestuar një polic dhe gjashtë qytetarë në…

FOTO shqetësuese

Çka flet fotoja ku shihet Shaqir Fetai me ekselencën e tij, ambasadorin…

Shaqir Fetai me mision – të hapë filiale të UDB-së në diasporën tonë

Pa kaluar akoma dy muaj, dolën sheshit të palarat e Shaqir Fetait…

Zyrtare: Finlanda vendi i 31-të i NATO-s

Finlanda edhe zyrtarisht është bërë anëtar i familjes së paktit më të…

Presidenti kroat: Fluturakja pa pilot ka ardhur nga Ukraina, peshon mbi 6 tonelata – rastin po e cilësojmë si incident serioz

Presidenti kroat Zoran Millanoviq, ka mbajtur një konferencë për media ku ka…