Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden zgjeron ekipin e tij për të luftuar Covid-19.
Presidenti i zgjedhur bëri disa emërime të tjera për të forcuar koordinimin dhe shpërndarjen e vaksinave.

Këta janë Bechara Choucair, Carole Johnson dhe Tim Manning.

Choucair, menaxher shëndetësor i ”Kaiser Permanente”, kolosit amerikan për sistemet e lindjes në kujdesin shëndetësor, do të jetë koordinatori i vaksinave.

Johnson, ish-këshilltare e administratës Obama, do të jetë koordinatorja e re për testimet, ndërsa Manning do të jetë koordinatori i furnizimeve me vaksina.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Numri i të vdekurve nga zjarret pyjore në Turqi rritet në gjashtë

Autoritetet turke kanë gjetur trupat e dy personave të tjerë gjatë operacioneve…

Çka po ndodhè në kufirin e Bllacës

Ora 19.30, rradhe kilometrike për të hyrë në Kosovë nga Maqedonia!

Presidenti francez Macron qëllohet me shuplakë në fytyrë (VIDEO)

Gjatë një vizite në një komunë franceze, Presidenti Emmanuel Macron, është sulmuar…

Zgjedhjet, deri në orën 18:00 kanë votuar 45. 48%

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka publikuar orë pas ore shifrat e pjesëmarrjes…

Rritet numri i të infektuarve, 352 raste të reja në 24 orë

Numri i të infektuarve me COVID-19 në vend është rritur. Vetëm gjatë…