Presidenti i SHBA Joe Biden ka thënë se presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky “nuk donte ta dëgjonte” kur inteligjenca amerikane mblodhi informacione se Rusia po përgatitej të pushtonte Ukrainën.

Duke folur në një ngjarje për mbledhjen e fondeve demokrate në Los Anxhelos, Biden tha se e dinte se “shumë njerëz mendonin se ai po ekzagjeronte”.

“Nuk kishte asnjë dyshim,” tha Biden. “Dhe Zelenskyy nuk donte ta dëgjonte.”

Në javët para fillimit të luftës, disa komentues thonë se Zelensky ishte ngritur publikisht kundër pasi zyrtarët e administratës së Biden paralajmëruan vazhdimisht se një pushtim rus ishte shumë i mundshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Liderët e BE-së në solidaritet me Ukrainën: Bashkimi Evropian do të bëjë gjithçka që mundet për t’i dhënë fund luftës

Në ditën e 100 të luftës në Ukrainë, liderët e BE-së kanë…

Namazi i teravive në Qabe gjatë Ramazanit do të falet pa praninë e xhematit

Kryemyftiu i Arabisë Saudite, Abdulaziz Al ash-Sheikh, më 17 prill njoftoi se…

Bombardohet teatri në Mariupol, ku ishin strehuar qindra njerëz

Këshilli Bashkiak i Mariupolit ka publikuar një imazh të teatrit të qytetit…

Ish kryeprokurorja speciale Janeva, nga burgu i Shutkës përfundon në spital

Ish-prokurorja speciale, Katica Janeva për shkak të gjendjes së vazhdueshme të rënduar…

Një e treta e amerikanëve nuk do të vaksinohen kundër COVID-19 – zbulohen edhe arsyet

Një e treta e amerikanëve nuk do të vaksinohen kundër COVID-19, tregojnë…