Teksa situata kaotike në Kabul vazhdon, presidenti amerikan Joe Biden iu drejtua edhe një herë botës.

Ai zbuloi se Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë marrëveshje me talebanët që të lejojnë çdo amerikan të largohet nga vendi.

Ai bëri me dije se fluturimet në Kabul kanë rifilluar.

“Ne ndaluam fluturimet jashtë Kabulit këtë mëngjes për t’u siguruar që ne mund të përparonim të evakuuarit në pikat e tyre të tranzitit. Më lejoni të jem i qartë. Çdo amerikan që dëshiron të kthehet në shtëpi ne do t’ju çojmë në shtëpi”, u shpreh mes të tjerash ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Dimitrievski kritikon punën e Filipçes: Testet shumë po vonohen, madje deri në 7 ditë

Kryetari i Kumanovës, Maksim Dimitrievski, në një deklaratë për Tv Alfa, ka…

Filipçe: Po përgatitemi për valën e dytë të Covid-19

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp theksoi…

Video që po trondit internetin: Putin ftoi Erdoganin në Siberi, pastaj filloi diçka që nuk pritej (VIDEO)

Një pjesë e bisedimeve midis presidentëve të Rusisë dhe Turqisë, Vladimir Putin…

Austria e mbështet anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës

LAJME / KOSOVË Austria e mbështet anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e…

Habibi i bashkohet Ozilit kundër kinezëve: të mbrojmë vëllezërit

Kampioni i i MMA Habib Nurmagomedov i është bashkuar mesfushorit të Arsenalit…