Presidenti i SHBA-ve,  Joe Biden ka mbërritur në Bruksel bashkë me udhëheqësit e NATO-s, për të diskutuar hapat e tyre të ardhshëm në përgjigje të pushtimit rus të Ukrainës.

Biden do të mbajë takim të shkurtër me sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Ai bëri fotografi me kryeministrin e Britanisë, Boris Johnson, presidentin turk Reccep Tayyip Erdogan dhe atë francez Emmanuele Macron, raporton CNN.

Ai bëri fotografi me kryeministrin e Britanisë, Boris Johnson, presidentin turk Reccep Tayyip Erdogan dhe atë francez Emmanuele Macron.

Të enjten do të zhvillohen edhe takime të Këshillit Evropian dhe G7-s, përveç samitit të NATO-s.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kosova dhe Shqipëria drejt hekurudhës Durrës-Prishtinë

Shqipëria dhe Kosova do të lidhen edhe përmes linjës hekurudhore Durrës-Prishtinë, në…

Kongresi tenton të shmangë mbylljen e Qeverisë amerikane

Senati amerikan do të votojë më 30 shtator për një rezolutë që…

Londër/ Alarm më stacionin e trenit, evakuohen qytetarët

Një objekt i dyshimtë që u gjet në një tren në Londër…

Gjermania: Tërheqja e ushtrisë amerikane dobëson NATO-n

Ministrja gjermane e Mbrojtjes Annegret Kramp-Karrenbauer vlerësoi sot se planet e presidentit…

Europol shkatërron bandën

Arrestohen 70 persona, lirohen nga tutela 206 të mitur Agjencia e Bashkimit…