Kryetari i BFI-së, Shaqir Fetai, ka realizuar takim me drejtorin e Qendrës për Menaxhim të Krizave Stojano Angellov dhe me zëvendësin e tij, Ekrem Zendeli, shkruan portali Plusinfo.
Në këtë takim, ata bashkë kanë dënuar thirrjet “UÇK, UÇK” dhe “Shqipëri Etnike”, që u dëgjuan në protestën e shqiptarëve që u mbajt ditën e premte për Drejtësi dhe Liri.
Ata poashtu kanë konstatuar se nevojitet vazhdim i pajtimit mes “një pjese të maqedonasve dhe një pjese të shqiptarëve”, shkruan PlusInfo.
Angellov ka shprehur kënaqësinë e tij për vendosjen e komunikimit të vendosur drejtpërdrejtë dhe mirëkuptimit të përbashkët “për ardhmëri produktive dhe të qetë të shtetit”, transmeton gazeta Lajm.
Kjo është në korrelacion me kreun e përgjithshëm shtetëror, thuhet në kumtesë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…