Berisha akuzoi fort diplomatët e huaj që punojnë në Shqiperi.

Kryedemokrati i quajti ambasadoret e huaj ne vendin tonë të korruptuar.

Sipas tij, diplomatët e huaj u vërsulën për të shkatërruar PD-në, por sot demokratet jane më të fortë se kurrë.

Kjo është përpjekje për të asgjësuar PD-në, por beteja me idealet është një betejë donkishoteske.U përpoqën me çdo gjë që ta asgjësonin. Sot jemi më të fortë se kurrë. Më të fuqishëm se kurrë, më të sigurt se kurrë në fitoren tonë.Kaluam një vit të pashembullt për një forcë politike.Nuk kishim para, nuk kishim pushtet. Nuk dispononim asgjë përveç idealeve tona.Ne jemi e para parti kundër të cilës korrupsioni ndërkombëtar përdoret për ta shtypur atë. Diplomatë të korruptuar, u vërsulën për të shkatërruar PD-në.Ja ku jemi, më krenarë se kurrë.

Akuza, kreu i selsie blu pati edhe per Edi Ramën.

E dëgjoni këto ditë si bërtet Edi Rama për pensionistët. Do ketë një bonus të madh. Por në prill, kur t’ua marrë borgjezëve taksën e jashtëzakonshme, do lumturojë sërish pensionistët.
Dje i tha në sy kryeministri i Malit të Zi, shqiptar edhe ai, se e rrita rrogën mesatare në katër vite nga 500 euro në 720 euro.
Në nëntë vite jo vetëm nuk e rriti, por e uli me të paktën 35 përqind rrogën mesatare.
Pensionistët nuk kanë nevojë për mëshirë. Mos vidh. Hiqe dhomën e gjumit nga avioni personal. Dhe do shohësh se do mbeten dhjetëra miliona euro.
Mos vidh që zyrtarët e tu të mbushin dyshekët dhe tubat e aspirimit me paratë e shqiptarëve.
Çfarë ndodhi me vjedhjen e fundit? U përpoq që të fshihte, siç ka fshehur vjedhjen e Damianit, siç ka fshehur vjedhjet e ministrave të tjerë.
Kjo që po bën kjo qeveri është absolutisht gjenocid ndaj shqiptarëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Serwer: Në planin franko-gjerman nuk përmendet njohja nga Serbia

Analisti Daniel Serwer ka deklaruar se verzioni i fundit i planit franko-gjerman…

Fitër Bajrami në Turqi / Kabineti Presidencial publikon vendime

Presidenti Recep Tayyip Erdogan bëri të ditur se duke filluar prej datës 23 maj gjatë festës…

Rita Ora kostumin e saj shqiptar ia dhuron Muzeut Etnografik të Tiranës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës. Erion Velijaj, ka bërë të ditur se…

Gazsjellësi lituanez goditet nga një shpërthim i madh

Një shpërthim i madh ka goditur një tubacion gazi në rajonin Pasvalys…

Luftë me policinë në SHBA/ Dy oficerë të vrarë, një i plagosur, sulmuesi reziston nga shtëpia

Dy oficerë policie janë vrarë dhe një tjetër është plagosur deri tani…