“Qeveria nuk rrënoi para QT “Mavrovasja”, por ndihmoi komunën e Çairit, e cila po rrënonte”, kështu deklaroi Kryeministri Zoran Zaev kur u pyet nga gazetarët nëse Qeveria do të vazhdojë me rrënimin e ndërtimeve joilegale.

“Qeveria nuk rrënoi para QT “Mavrovasja”, por ndihmoi komunën e Çairit, e cila po rrënonte, sepse dështuan procedurat për zgjedhjen e kontraktuesit, ne u ofruam të ndihmojmë”, deklaroi sot kryeministri Zoran Zaev.

Zaev pret që procedurat të vazhdojnë dhe komunat të veprojnë.

“Për të gjitha komunat e tjera, pres që procedurat të vazhdojnë dhe komunat vetë të veprojnë. Dihet se kur shteti mund të ndihmojë komunat. Kur shohim se ata kanë bërë gjithçka në kompetencën e tyre dhe nuk kanë mundësi ta bëjnë këtë”, tha kryeministri Zoran Zaev.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…