Bekim Jashari sonte do ta zyrtarizojë kandidaturën e tij për kryetar të Skenderajt.
Në këtë ceremoni, që fillon në orën 19:00, do të prezantohet edhe lista e tij për Asamble Komunale të Skenderajt.

Bekim Jashari që është kryetar aktual i Skenderajt në zgjedhjet e kaluara kishte kandiduar si kandidat i pavarur, por ishte përkrahur edhe nga PDK-ja që nuk kishte pasë kandidat të vetin.

Në zgjedhjet lokale të 17 tetorit, PDK-ja garon me Sami Lushtakun për Skenderaj

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…