Parlamenti Studentor i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, i ka bërë thirrje kolegëve të studentë të Universitetit të Prishtinës dhe universiteteve të tjera publike e private në Kosovë dhe qytetarëve që t’u bashkëngjiten nesër me fillim nga ora 16:00 në marshin gjithëpopullor kundër themelimit të Asociacionit.

Me moton #BashkëKundërAsociacionit, organizata Studim Kritikë Veprim njofton se janë organizuar edhe autobusë nga disa komuna të Kosovës dhe se transporti do të jetë pa pagesë.

Në faqen e tyre në Facebook është postuar edhe një video ku shihet se si janë bërë përgatitjet dhe pankartat që do t’i prijnë marshit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Gjykata e Londrës lëshon urdhrin për ekstradimin e Assange në Shtetet e Bashkuara

Themeluesi i WikiLeaks, Julian Assange, është më afër ekstradimit në SHBA-ve ku…

Zv/sekretari i NATO-s: Të gatshëm të ndërhyjmë nëse rrezikohet qëndrueshmëria në veriun e Kosovës

Zëvendës sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Mircea Geoana tha të shtunën se…

Koreja e Veriut teston dronin bërthamor nënujor

Droni përshkoi një distancë të simuluar prej 1.000 kilometrash në modele eliptike…

Ambasada e SHBA-së: Nuk mbështesim rritjen e pagave në Gjykatën Kushtetuese

Ambasada Amerikane demanton Gjykatën Kushtetuese. Në një deklaratë për Alsat, ata sqarojnë…

Rekord viktimash nga Kovidi në vend, regjistrohen edhe 1 302 raste të reja

Gjatë ditës së sotme është regjistruar një rekordi i ri i viktimave…