Bedri Ajdari, njëri nga familjarët e të akuzuarve në rastin “Monstra” ka reaguar ndaj fjalëve përmbyllese të Prokurorisë për të akuzurit për vr*asjen e pesëfisht te Liqeni i Smilkovës, që ndodhi në vitin 2012. Gjatë një prononcimi për gazetën LAJM, Ajdari tha se gjatë seancës së sotme gjyqësore, prokurorja Fatime Fetai pak dallonte nga ish prokurorja e këtj rasti, Gordana Geshkovska.

Sot, prokuroria kërkoi burg të përjetshëm për tre të akuzuar për rastin Monstra, ndërsa për dy të tjerët kërkoi dë*nim për ndihmë në veprën terrorizëm. Prokuroria tërhoqi aktakuzën ndaj Sami Lutës. Prokurorja Fatime Fetai hodhi poshtë të gjitha teoritë rreth këtij rasti përfshirë edhe “bombat” e Zaevit.

Reagimin e plotë të Bedri Ajdarit mund ta ndiqni në videon më poshtë./LajmTv/

https://m.facebook.com/watch/?v=440626773798250

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…