Sanksionet e reja të BE-së kundër Rusisë nuk do të jenë të fundit, është zotuar presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen.

Udhëheqësit e BE-së do të takohen gjithashtu për të miratuar planet për të ndaluar blerjen e thëngjillit rus dhe për të ndaluar anijet ruse të hyjnë në portet evropiane.

Megjithatë, BE-ja shpenzon shumë më tepër për gazin rus sesa për thëngjillin, prandaj presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, vazhdon të bëjë thirrje për veprime më të ashpra.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

KS i OKB-së nuk e miraton rezolutën ruso-kineze për Bosnje-Hercegovinën

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara refuzoi Projekt-Rezolutën e Rusisë dhe…

Franca regjistroi 70 raste të reja me coronavirus në shkolla, një javë pas rihapjes së tyre

Franca ka regjistruar 70 raste të reja me COVID-19 në shkolla, të…

Zelensky dënon vendimin e Perëndimit: I dhatë dritën jeshile Rusisë që të vazhdojë bombardimet

Presidenti ukrainas dënoi liderët perëndimorë për refuzimin e vazhdueshëm për të vendosur…

“Çfarë do të bëjë Kosova atje?”/ Azem Vllasi kundërshton “Ballkanin e Hapur”, thotë se përftime kanë vetëm këto tri shtete

Ish-politikani dhe avokati Azem Vllasi beson se projekti i “Ballkanit të Hapur”…

Kishte koleksionuar tank, armë e gjësende të tjera të Luftës së Dytë Botërore – drejtësia gjermane nuk po di si të veprojë me pensionistin 84-vjeçar

Prokurorët në Gjermani nuk po munden të zgjedhin mënyrën se si të…