Afera ,,reket” prej disa javë po trondit opinjonin vendas,të involvuar në këtë aferë përveç kryeprokurores speciale Janeva janë edhe disa biznesmen,politikan dhe funksionarë partiak nga Lsdm dhe Vmro,por si duket ,,zhvatja” është një dukuri që ka kapluar edhe BDI.
Portali ,,informohu24″ ka ardhur deri tek një dëshmi shumë ekskluzive ku shihet një fletpagesë me llogon e BDI me të cilën dëshmohet se Gajur Kadriu ish-drejtori i ndërrmarrjes ,,Rrugët e Maqedonisë” që një kohë të gjatë ka udhëhequr këtë ndërrmarrje publike si kuadër i BDI-së.
Shuma që ka paguar Gajur Kadriu drejt arkës së BDI-së është hiç më pak se 20 mij euro edhe atë para KESH në formë donacioni.
Shtrohet pyetja çfar shërbimi ka marrë Kadriu nga BDI që është dashur të paguaj një shumë aq të madhe ndaj partis..

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Deri më 31 gusht vazhdohet kufizimi i përkohshëm i lidhjeve të Greqisë me Maqedoninë e Veriut

Vendimi ministror për kufizim të përkohshëm të lidhjeve të Greqisë me Maqedoninë…

DASH: Lufta e Rusisë kundër Ukrainës bën të qartë urgjencën e integrimit të Ballkanit Perëndimor

Departamenti amerikan i Shtetit thotë se lufta e paprovokuar dhe e pajustifikuar…

Mali i Zi e shpall ambasadorin serb person “non grata”

Ambasadori serb në Malin e Zi Vladimir Bozovic është shpallur  person “non…

Sekretarja e Jashtme britanike: Përpjekjet për të ‘qetësuar’ Putinin janë të rrezikshme

Sekretarja e Jashtme britanike Liz Truss ka thënë se përpjekjet “për të…

Hungaria kundër vendosjes së embargos ndaj gazit e naftës ruse

Budapesti mbetet kundër vendosjes së një embargoje të BE-së për naftën dhe…