Ministria e Punëve të Brendshme njofton se mëngjesin e sotëm ka arrestuar një person në Gërçec të Sarajit pas bastisjes me urdhër paraprak të gjykatës, përcjell TV21. Policia ka gjetur drogë të tipit kokainë.

“Sot (29.06.2022) rreth orës 06.50 në fshatin Gërçec, Shkup, zyrtarë policorë nga Njësia për tregti të paligjshme pranë SPB Shkup kanë arrestuar S.O. (20) nga fshati Gërçec. Gjatë kontrollit në shtëpinë e tij, të kryer me urdhër të gjykatës të pranuar më parë nga Gjykata Themelore Penale në Shkup, është gjetur dhe konfiskuar një qese me kokainë dhe një peshore digjitale me mbetje kokaine”, thonë nga MPB.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

88 raste të reja, 123 të shëruar dhe tre të vdekur në Maqedoni nga koronavirusi

Ministri e shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë…

Vetëm 11 raste të reja me Covid-19

Ulje rekorde e të prekurve me Covid-19 është regjistruar në vend brenda…

Sela në 5 vjetorin e Lagjes së Trimave: Tradhëtia që u bë në Kumanovë, do t’i ndjekë gjithmonë skenaristët!

Shkruan: Ziadin Sela Hakmarrja eshte si vdekja heret a vone vjen per…

Kush është shqiptarja që u shpall më e mira në Universitetin e Mjekësisë në Danimarkë?

Sukseset e të rinjëve nga Kosova nuk kanë të ndalur. Të rinjtë…