Me datë 18.01.2023, zyrtarët policorë nga SPB Shkup – Njësiti për Trafikim të Kundërligjshëm dhe Departamenti i Policisë Kriminale – Sektori për Trafikim ilegale të Drogave në një aksion të koordinuar kanë bastisur dy lokacione në një shtëpi të Z.N.(20) nga Mrallino, Shkup.

Gjatë kontrollit u gjetën shtatë pako me marijuanë dhe një pako me fara kanabisi.

Z.N. është arrestuar dhe mbahet në stacionin policor, ndërsa pas dokumentimit të rastit ndaj tij do të ngritet kallëzim penal përkatës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Barcelona ndalon pirjen e duhanit në plazhe

Autoritetet spanjolle duan që t’i bëjnë 10 plazhet e qytetit pa duhan…

Hidhet poshtë kërkesa për rinumërimin e votave, Vetëvendosja partia e parë

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave të rregullta nga zgjedhjet e…

18 raste të reja në Maqedoni, 1 rast i ri në Tetovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë…

Theret me thikë një person në Pejë 41 minuta më parë

Një person është therur me thikë dje gjatë ditës në Pejë. Viktima…

44 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, në total 329 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë njofton se në Klinikën Infektive si pasojë e Covid-19…