Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme ka privuar nga liria 27 vjeçarin M.M. nga Shkupi.

Gjatë bastisjes në shtëpinë e tij në lagjen e Aerodromit, të kryer me urdhër gjyqësor, janë gjetur dhe konfiskuar një sasi e marijuhanës dhe një materie pluhur.

Personi në fjalë është ndaluar në stacionin policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të ngritët padi adekuate.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

1 vjetori i luftës, kryeministri polak viziton Kievin në shenjë mbështetjeje

Kryeministri polak Mateusz Morawiecki ka mbërritur në Kiev të premten në shenjë…

Kreu i NATO-s: Nuk do të lejojmë të na shantazhojë Rusia

Jens Stoltenberg referoi në kuadër të aktivitetit organizuar në Forumin e Berlinit…

Të martën është caktuar takimi i liderëve për Ligjin për Prokurori

Liderët do të takohen të martën. VMRO-DPMNE-ja është e gatshme për takim…

Një mjek në Gjermani: Nuk kam parë kurrë më shumë njerëz të sëmurë

Numri i njerëzve në Gjermani, që janë duke vuajtur nga ndonjë lloj…