Gjatë ditës së djeshme policia, sektori për tregti të paligjshme të drogës, armëve dhe materieve të rrezikshme ka privuar nga liria personin A.P. 35 vjeçar dhe R.P. 32 që të dy nga Shkupi.

Gjatë bastisjes në shtëpinë e tyre në Gazi Babë, të kryer me urdhër gjyqësor, është gjetur dhe konfiskuar një sasi e marijuhanës dhe një peshore, derisa tek R.P. është gjetur dhe konfiskuar amfetamin dhe dy peshore.

Personat në fjalë janë ndaluar në stacionin policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit, ndaj tyre do të ngritët padi adekuate.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Filipçe: Masat e shtrënguara do të sjellin rezultate

Ministri i Shëndetësisë, Filipçe gjatë konferencës së sotme tha se për të…

Mediat amerikane: Rusia konfirmon se i janë shkatërruar së paku 300 tanke në Ukrainë

Yaroslav Trofimov, korrespondent i gazetës amerikane “The Wall Street Journal” ka shpërndarë…

Gaiser parashikon tërmet politik

Gazetari Laris Gaiser që i publikoi në gazetën italiane “La Verita” provat…

A do të ndryshoj ora sivjet, ky është vendimi i fundit

Ora do të ndryshoj sërish edhe pse ishte thënë se nga ky…

Gjermania ndalon hyrjen e pasagjerëve britanikë në BE?

Gjermania do të përpiqet të ndalojë hyrjen e pasagjerëve britanikë në Bashkimin…