Një banor i Haraçinës është arrestuar mbrëmë në zonën e Butelit pasi kishte sulmuar një polic në detyrë zyrtare. Bashkë me të, siç thonë nga policia, janë arrestuar edhe dy shoq[ruesit e tij, të cilët kishin refuzuar të identifikohen.

“Me datë 01.12.2022 në ora 21:40 para një objhekti hotelierik në zonën e Butelit, në rrugën “Aleksandar Urdarevski”, zyrtarët policorë kanë arrestuar A.S nga Haraçina për shkak se ka sulmuar fizikisht punonjësin e policisë që ka kryer detyra zyrtare. Në stacionin policor janë ndaluar edhe dy personat tjerë D.Sh (24) dhe M.S. (22), të dy nga Shkupi, të cilët kanë qenë me të, pasi nuk kanë pranuar të identifikohen. Pas dokumentimit të plotë të rastit, do të vijojë një dorëzim përkatës”, thuhet në raportin e MPB-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Rastet aktive me Covid-19

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve me Kovid-19 në vendin tonë, që…

VMRO-DPMNE: Skandal i madh që punonjës të ASK-së të zhvasin biznesmenë

Nga VMRO-DPMNE-ja opozitare kanë reaguar pas informacioneve jozyrtare në lidhje me një…

Verushevski: “Bombat” në fillim kanë shkuar te Cërvenkovski, e pastaj te Zaevi (Video)

Ish kryepolici i policisë sekrete në Maqedoni, Zoran Verushevski, aktualisht këshilltar i…

NATO dënon veprimin e Rusisë për njohjen e rajoneve separatiste në Ukrainë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka dënuar veprimet e Rusisë…

Çmimi i naftës pëson rënie në bursën ndërkombëtare

Çmimet e naftës ranë të martën pas një rënie të kërkesës për…