Banorët e kryeqytetit të Ukrainës, Kiev – sërish sot janë zgjuar nga zhurma e aktivizimit të sirenave që sinjalizojnë sulmet të mundshme ajrore.

Madje Sky News sjell pamjet nga Kievi, ku dëgjohen në orët e para të mëngjesit sirenat që janë aktivizuar.

E në anën tjetër, kryetari i Lvivit, Andriy Sadovyi, ka njoftuar se raketat ruse kanë goditur këtë qytet të Ukrainës.

“Pesë raketa kanë goditur Lvivin. Njësitë relevante kanë dalë në vendin e ngjarjes”, ka shtuar Sadovyi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Dy persona gjenden të vdekur në banesat e tyre

Një person u gjet i vdekur në banesën e tij në rrugën…

OBSH: Vendet të vazhdojnë masat e forta kundër COVID-19

Pavarësisht përmirësimeve të mëdha në vende si Kina dhe Koreja e Jugut,…

Përfaqësuesi Special i Mbretërisë së Bashkuar për Ballkanin Perëndimor mbërrin sot për vizitë dyditore në RMV

Përfaqësuesi Special i Mbretërisë së Bashkuar për Ballkanin Perëndimor Sir Stuart Peach…

Astronautja e NASA-s Christina Koch, kthehet me sukses nga hapësira

Astronautja e NASA-s Christina Koch, e cila shpenzoi rreth 11 muaj në…

SHBA i tregon “muskujt” ushtarakë Rusisë

Zhvendos 2 aeroplanmbajtëse bërthamore në Mesdhe Për herë të parë pas 3…