Deputeti i koalicionit Aleanca për Shqiptarët-Alternativa, Elmi Aziri, ka deklaruar se të hënën do tu dorëzohet grupit parlamentar të LSDM-së, propozim ligji për shtetësinë dhe presin që shumë shpejtë i njejti të procedohet në Kuvend.

“Tash pjesa jonë është kryer ta shohim. Besoj që brenda javës në varësi prej dinamikës të zhvillimit të procesit mes grupeve parlamentare dhe takimi besoj se është i pashmangshëm”, tha Elmi Aziri, në pyetjen se kur mund të pritet takim mes liderëve të partive me kryeministirn Zoran Zaev.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Uashingtoni i vendos sanksione të reja Rusisë  

Shtetet e Bashkuara vendosën të enjten sanksione të reja ndaj Rusisë lidhur…

Gazetari i “La Verita”: Dëshiroj të nxisë luftë kundër korrupsionit në Maqedoni

Në profilin e tij në Facebook, duke shpjeguar arsyet e postimit të…

Macron i trembet humbjes së shumicës parlamentare

Nëse Macron të dielën (19.06) e humb shumicën absolute, atëherë ai duhet…

Vazhdojnë telashet e qytetarëve nga Lugina për ta marrë pasaportën e Kosovës

Pavarësisht se tash e shumë vite qytetarë nga Lugina e Preshevës jetojnë…

Sot caktohet data për raundin e katërt për zgjedhjen e presidentit të Shqipërisë

Konferenca e krerëve të grupeve parlamentare do të vendosë sot për mbajtjen…