Avokatja e ish-zëdhënësit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi, Venkatesëari Alagendra, në seancën e sotme në Gjykatën Speciale në Hagë, ka paralajmëruar se Krasniqi mund të kërkojë të largohet nga salla me arsyetimin se nuk është në gjendje të mirë shëndetësore.

“Krasniqi nuk ndjehet shumë mirë për momentin. Mendoj se mund të qëndrojë edhe pak, por do na e thotë në qoftë se ka nevojë që të largohet dhe nëse na lejoni që të largohet”, i tha ajo gjykatësit, i cili e pyeti nëse klienti i saj është OK dhe a mund të qëndrojë në sallën e gjyqit.

Pas kësaj, seanca ndaloi për pauzë, për të vazhduar më pas sërish e mbyllur për publikun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

VIDEO/ Shperthimi i frikshëm i vullkanit dhe turistët që vrapojnë të alarmuar

Frikë në Giava, në Indonezi, nga shpërthimi i vullkanit Tangkuban, pranë qytetit…

Kurti e nis mbledhjen e Qeverisë me mirënjohje për Kroacinë

Kryeministri Albin Kurti e ka nisur mbledhjen e Qeverisë duke shprehur mirënjohje…

Turqia ndihmon SHBA me 500 mijë kite testimi për Covid 19

Turqia ka dërguar së fundmi 500,000 kite testimi për koronavirusin në Shtetet…

Përleshje fizike mes të burgosurve në Burgun e Idrizovës

Në SPB Shkup, dje rreth orës 18:50 minuta, u denoncua se në…

Ngrihen akuza ndaj të dyshuarit për publikimin e dokumenteve sekrete

Jack Teixeira doli para një gjykatësi federal të premten në Boston. Pjestari…