Avokati i Tomor Morinës, Naser Raufi i është përgjigjur Bujar Osmanit i cili ka deklaruar se avokati ende nuk ka dërguar kërkesë në Ministrinë e drejtësisë për ndërprejrje të procedurës së ekstradimit. Sipas Raufit, ky prononcim

“Ai nuk merr vesh as në mjekësi, mos të përzihet në drejtësi”, është përgjigjur shkurt Raufi.

Ai thekson se ka kryer të gjitha procedurat e nevojshme dhe se falë këtij angazhimi pritet lirimi i shpejt i Morinës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…