Avokati i Ejup Alimit dhe Ismet Gurit në rastin Titanik 3 kërkon ndërprerjen e procedurës gjyqësore dhe përjashtimin e Katica Janevës, Fatime Fetait dhe Gavrill Bubevskit nga lënda.
Avokati Elenko Millanov i tha gjykatës se trupi kompetent për të sjellë vendim lidhur me këtë kërkesa është Parlamenti, institucioni para të cilit Janeva jep llogari për punën e saj.
“Propozimin e bëjmë për shkak se ka ndeshje mes prokurores së autorizuar të PSP-së dhe ndihmësve të saj, dhe kjo është e dukshme nga raportimet e ditëve të fundit në media. Mendoj se ky konfrontim ose mosmarrëveshje mes prokurorëve është bazë për ndërprerjen e procedurës derisa të merret vendimi”, tha avokati Elenko Millanov në gjykimin e rastit Titanik 3.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…