Siç është raportuar nga mediet e huaja, sulmet me raketa kanë goditur objektivat ukrainase gjatë gjithë ditës.

Autoritetet lokale në Kharkiv, Odesa dhe Poltava kanë raportuar sulme nga raketat ruse.

Një civile 28-vjeçare u vra kur bombardimet e rënda goditën shtëpinë e saj në Korobochkyne, raporton administrata ushtarake rajonale e Kharkiv.

Agjencia e lajmeve Interfax-Ukrainë raporton se një raketë lundrimi u rrëzua në rajonin e Poltava-s.

Por një tjetër raketë goditi një strukturë infrastrukturore në Karlivka (në rajonin e Poltava-s), duke shkaktuar zjarr dhe dëmtime në ndërtesat aty pranë. Askush nuk u vra dhe askush nuk u plagos, raporton agjencia.

Ndërkohë, rajoni përreth Odesa-s u godit nga granatimet më herët gjatë ditës dhe vetë qyteti është goditur nga raketat.

Imazhet e shpërndara në rrjetet sociale tregojnë tymin e zi mbi qytetin e Odesës – nuk dihet nëse ka viktima.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Geer: Është interes i përbashkët që konferenca ndërqeveritar me RMV-në të caktohet sa më herët

Euroambasadori në Maqedoninë e Veriut David Geer, thotë se ajo që duhet…

Qeveria sot vendos për lehtësime

Qeveria e vendit do të vendos për disa masa lehtësuese. Koordinatori qeveritar…

VMRO-ja kërkon zgjerimin e hetimit për rastin “Reket”

Partia e Mickoskit kërkon zgjerimin e hetimit për rastin “Reket” duke përfshirë…

“Posllushniku” gjithmonë del fitimtar. Kështu i duket atij!

Myslimanëve të Maqedonisë së Veriut, fort mirë u kujtohet kur, tash e…

Zaharieva: RMV-ja do të ketë vend në BE kur të jetë e përgatitur, për momentin nuk është

Republika e Maqedonisë së Veriut (RMV) do të ketë vend në Bashkimin…