Një vrasje e tipit mafioz ka ndodhur në mesnatën mes të shtunës dhe të dielës në Athinë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në zonën e njohur si Metamorfozis, ku viktimë mbeti një ish-boksier i AEK.

Njollat e gjakut në rrugë pas vrasjes

Kundër viktimës u qëllua 6 herë, por vetëm tre plumba depërtuan mbi trupin e tij dhe e lanë të vdekur në vend.

Sipas mediave greke ai është ndjekur nga dy persona që lëviznin me motor dhe ishin të maskuar dhe e kanë qëlluar pranë një restoranti.

Viktima nuk është një emër i panjohur policinë greke, pasi ish-boksieri ka qenë i përfshirë disa herë në ngjarje kriminale.

https://www.youtube.com/embed/MxB5nmyy6ss

Në vitin 2007 ish-boksieri është akuzuar për dhunim të një personi dhe për rrëmbim dhe vitet e fundit dyshohet se është marrë me aktivitet kriminal./tvklan.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…