Aleanca për Shqiptarët përmes një press konferencë të mbajtur para parlamentit të Maqedonisë së Veriut ka reaguar për ngjarjet e 27 prillit të vitit 2017.

”Agim Nuhiu suksesin më të madh në karrierë e ka selfien me zv ministrin e MPB-së, Oliver Spasovskin. LSDM dhe BDI krijuan një regjim hibrid në Maqedoni, amnestuan realizatoret dhe kreatorët e 27 prillit, arrestuan Feta Halimin poashtu plaçkitën vendin”, tha Naim Bajrami, përfaqësuesi i ASH-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Skandali me Xhamajkën, Vlora Çitaku thyen heshtjen

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, e…

MPB: 673 shkelje për mos-mbajtje të maskës mbrojtëse

MPB: 673 shkelje për mos-mbajtje të maskës mbrojtëseGjatë natës së kaluar në…

Autobusi i tragjedisë në Bullgari e kaloi kufirin pa u regjistruar në doganë

Autobusi i djegur në Bullgari nuk u regjistrua në doganë gjatë kalimit…

MPB lëshon mbi 58 mijë stikersa për targat e automjeteve nga Serbia

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se ka lëshuar 58 mijë e…

Kaliforni, Pandemia detyron lirimin e 8 mijë të dënuarve

Për shkak të rritjes së rasteve të reja me COVID-19, kryetari i…