Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa ka dorëzuar tekstin e Ligjit për Shtetësi tek grupi parlamentar i LSDM-së, njoftoi sot kreu i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela. Pas shqyrtimit, socialdemokratet do ta dërgojnë për mendim profesional në Ministrinë e Punëve të Brendshme.

“Mora informatë që është i dorëzuar edhe i përkthyer edhe gjithçka dhe i është dorëzuar koordinatorit të grupit parlamentar të LSDM-së që t`ia përcjell kryeministrit dhe Qeverisë. Besoj që ditëve në vijim do të merr epilog kjo çështje”, tha Sela.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…