Katica Janeva nuk do të kishte mundur të zhvat pa përkrahjen e Zaevit dhe institucioneve që ai vet i kontrollon si dhe udhëheqësia e LSDM-së.

Për këtë shkak thotë ai, Janeva, katër muaj ka qenë në liri që të mund të fsheh gjurmët që shpien deri tek koka e oktapodit, të cilin e dinë të gjithë se kush është.

Dimçe Arsovski, VMRO DPMNE

“Mbrëmë DAP ka paralajmëruar se prej nesër do të fillojnë të hetojnë Lidhjen Ndërkombëtare të Boki 13, përmes së cilës është kryer një pjesë e zhvatjes. Çfarë ka bërë DAP katër muaj, pse pikërisht prej nesër e fillojnë hetimin? A kanë qenë në koordinim edhe DAP edhe Policia Financiare dhe MPB dhe të gjitha institucionet kompetente së bashku me zhvatësit të cilët kanë kryer zhvatje? Ku kanë qenë këto institucione plot 4 muaj prej kur ka filluar procedura hetimore dhe pse nuk kanë bashkëpunuar në hetim, sepse ndikimi i tyre në hetim është shumë i rëndësishëm dhe me të gjithë dëshmitë që mund t’i sigurojnë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…