Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe falsifikim të dokumentit në Vitomiricë të Pejës.

Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës, i njëjti dyshohet se në tetor të vitit 2018 dhe në prill të vitit 2019, u kishte mundësuar kundërligjshëm dy personave të pajisen me dokumente të Kosovës.

Sipas raportit të PK-së, nga zyra e tij janë sekuestruar dy lëndët e dyshuara si dëshmi.

Pas intervistimit, me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar dhe rasti procedohet në procedurë të rregullt.

“Vitomiricë, Pejë 11.10.2018 & 04.04.2019 – NN. Me  13.07.2021 pas një pune hetimore është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti kishte  kryer veprat e lartë cekura, duke iu mundësuar në mënyrë të kundër ligjshme dy të dyshuarve tjerë të  pajisjen me dokumente të Republikës së Kosovës.  Nga zyra e të dyshuarit si dëshmi janë sekuestruar dy lëndët e dyshuara. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që pas intervistimit i dyshuari të lirohet dhe rasti të procedohet në procedurë të rregullte”, thuhet në raport.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…