Policia sot në vendkalimin kufitar “Deve Bair” ka arrestuar 34-vjeçarin N.P.S. nga Pleveni i BUllgarisë. I njëjti dyshohet se mashtruar disa persona, kryesisht të moshuar në Shkup, duke iu lajmëruar dhe duke iu thënë se një familjarë i tyre ka pësuar aksident trafiku, ku viktimë është një fëmijë dhe se nevojiten mjete financiare për t’i nxjerrë të njëjtit nga burgu.

“Përkatësisht, në periudhën prej 18.09.2022 deri më 01.10.2022 tetë mashtrime janë raportuar në zonën e SPB-Shkup, nga ku prej personave të dëmtuar, kryesisht të moshuar, ka arritur t’i marrë rreth 40.000 euro dhe ar në vlerë rreth 10.000 eurove”, thonë mes tjerash nga MPB.

Nga MPP shtojnë se gjatë bastisjes tek N.P.S. janë gjetur 10 mijë e 400 euro, kartela telefonike, telefon dhe sende të tjera që lidhen me krimet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Hyseni: Aktakuzat ndaj deputetëve dhe ministrave të VV-së janë politike

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Alban Hyseni, ka lavduar Qeverinë për punën e…

Policia e Maqedonisë së Veriut zbulon 78 migrantë në një kamion

Policia e Maqedonisë së Veriut ka ndaluar 78 migrantë deri sa po…

Ministri ukrainas i Mbrojtjes thotë se forcat ruse kanë vrarë më shumë civilë sesa ushtarë ukrainasë

Forcat ruse kanë vrarë më shumë civilë ukrainasë sesa ushtarë në dy…

​Kamberi: Na duhen edhe 300 vota për të fituar një mandat në Kuvendin e Serbisë

Shaimp Kamberi tha se ende ka mbetur dhe 1% e votave që…

Hajnat vjedhin stoli ari, raportohet për të shtëna me armë

Një person nga Ferizaj kishte raportuar në polici se dy persona të…