Shtëpia e kryeprokurores të Prokurorisë Speciale Publike (PSP), Katica Janeva është rrethuar nga policia e Maqedonisë.

Nga pamjet, shihet se si Katica Janeva shoqërohet me policë në veturën e policisë. Informacionet e para janë se ajo do të mbahet në arrest dhe ndërkohë janë konfiskuar edhe materiale tjera teknologjike nga shtëpia e saj.

Janeva ka qenë temë për tre javët e kaluara duke qenë e përmendur në afërën “Haraçi”, së bashku me afaristë, Bojan Jovanovskin- Boki 13 dhe të tjerë për keqpërdorim të detyrës dhe tregti me ndikim.

https://www.facebook.com/24vesti.mk/videos/453287241924854/?t=0

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Bill Gates dhuron 10 milionë dollarë për luftën kundër koronavirusit

Miliarderi amerikan e njoftoi këtë dhurim disa ditë më parë. Gjysma e…

Shumica e pacientëve me COVID-19 në Kujdes Intensiv të Brazilit janë të moshës 40 vjeç ose më të ri

Sipas një raporti të ri, shpërthimi i rritur i rasteve me COVID-19…

Borxhi i Shqipërisë, 8.8 miliardë euro/ Pjesa më e madhe i borxhit të jashtëm i takon qeverisë

Borxhi i jashtëm i vendit është rritur ndjeshëm tremujorin e parë të…

Micotakis: Nuk do ta bllokojmë Maqedoninë e Veriut, por kushte do të vendosim

Greqia nuk do të bllokojë ambicien e Shqipërisë dhe të Maqedonisë së…

Qeveria thotë se po punon maksimalisht në trajtimin e duhur për të aksidentuarit në Kroaci

Qeveria e Kosovës po thotë se me të gjitha institucionet dhe kapacitetet…