Personi me iniciale B.S. 43 vjeçar nga fshati Likovë është arrestuar, pasi pas një zënke fizike mbrëmë rreth orës 18:30 minuta ka therë me thikë bashkëfshatarin e tij J.S., i cili ka ndërruar jetë.

Në sektorin për punë të brendshme në Kumanovë, mbrëmë rreth orës 19:00 nga ana e Shtëpisë së shëndetit publik është denoncuar se tek ata nga ana e ndihmës së shpejtë është sjellë një person pa shenja jete, i therur me thikë.

Pas denoncimit, ekspertizë në vendngjarje ka kryer Prokurori Publik dhe ekipi i SPB-Kumanovë.

Me urdhër të Prokurorit publik, trupi i pajetë i të ndjerit është dërguar për autopsi. Kryerësi i veprës B.S. është arrestuar dhe po punohet për dokumentimin dhe zbardhjen e plotë të rastit, pas çka do të pasoje edhe padi adekuate.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…