Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka thënë se sot është arrestuar në veri personi që ka kërcënuar nënkryetaren e komunës së Leposaviqit, Dragana Miletiq.

Sveçla thotë se koha e pandëshkueshmërisë ka marrë fund.

“Krimi dhe kërcënimi nuk kalojnë. Pardje është ndaluar kontrabanda me mallra, dje është konfiskuar vetura në kërkim ndërkombëtar, sot është arrestuar personi që ka kërcënuar nënkryetaren e Komunës së Leposaviqit, znj. Dragana Miletic. Të gjitha këto në veri të vendit”, shkroi Sveçla.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kërçovë – një person lëndohet rëndë para shtabit të një partie shqiptare

Një ngjarje e rëndë, disa minuta pas mesnatës, ka ndodhur para shtabit…

Xi Jinping presion politik dhe ushtarak për Tajvanin

Lideri kinez në Kongresin e Partisë nuk e përjashtoi përdorimin e forcës…

Njësiti “Tigrat” arrestojnë të arratisurin nga burgu i Idrizovës, i dënuar për vrasje me 12 vite

Sot (31.08) rreth orës 8:10 të mëngjesit, zyrtarë policorë nga policia kriminale…

Te i Madhi Zot arrinë vetëm përkushtimi i të devotshmit

Mesazh për Kurban Bajramin, 2021 Me të vërtetë, Ne të kemi dhënë…

Ambasadori britanik e mirëpret dëshirën e Kosovës për të hyrë në KiE, i uron suksese

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abott, e ka mirëpritur…