Ministria e Punëve të Brendshme njofton se dje është arrestuar një shtetas i Shqipërisë në vendkalimin kufitar në Bllacë për shkak se kërkohej nga Interpoli.

“Më 25.10.2021 në orën 23:00 në vendkalimin kufitar “Bllace e Poshtme” gjatë kontrollit të pasaportave është konstatuar se N.F. (42) nga Republika e Shqipërisë është regjistruar në njësinë operative me masën “arrestim” pas kërkesës së Interpolit.

Ai është dorëzuar në stacionin policor në Çair për procedurë të mëtejshme”, thonë nga MPB.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…