Policia mbrëmë në orën 20,30, në bazë të urdhrit gjyqësor, ka kryer bastisje në shtëpinë e A.XH. në Tetovë, ku janë gjetur dhe marrë një pushkë karabin të kalibrit 8 х 57 JS, tre plumba të kalibrit  8х57 dhe një kornizë për pushkë automatike me 21 plumba të kalibrit 7.62 milimetra.

Personi është arrestuar në Stacionin Policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tij do të parashtrohet kallëzim përkatës penal, informuan sot nga MPB-ja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…