Ministria e Brendshme njoftoi sot se është arrestuar një banor i Shkupit i cili kërkohet me fletëarrest për shkak të masës së paraburgimit.

Në njoftimin nga Ministria e Brendshme thuhet se 30-vjeçari A.I. është arrestuar dje para një qendre tregtare në zonën e Çairit dhe i është dorëzuar Prokurorisë Publike Themelore.

Ai kërkohej në bazë të një urdhri nga Prokuroria Publike Themelore lidhur me nenin 396, paragrafi 2 të Ligjit për Armët, për shkak të masës së paraburgimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Pandemia/ Mbi 155 milionë të shëruar nga COVID-19 në të gjithë botën

Numri i personave që janë shëruar pas infektimit me koronavirusin e ri…

Gjermania ka pranuar të dërgojë armë të rënda në Ukrainë – sa domethënëse është një gjë e tillë?

Gjermania ka rënë dakord të dërgojë tanke kundërajrore në Ukrainë, njoftoi të…

Opozita paralajmëron shumicë të re në Kuvend

Lideri i VMRO DPMNE-së Hrisitijan Mickoski insiston për zgjedhje të parakohshme parlamentare,…

SHBA-ja dhe BE-ja po e përcjellin me vëmendje situatën në Serbi

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Serbi ka thënë se i dënon…

Kurti: Në zgjedhjet e ardhshme le të bëhen të gjithë liderët bashkë, le ta marrin edhe presidentin

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë për të gjithë…