Dje në ora 17:30 në zonën e Gazi Babës, zyrtarë policorë të stacionit policor Gazi Babë, kanë arrestuar Z.S.(50) nga fshati Trubarevë, Shkup.

Ai me urdhër të Gjykatës Themelore Penale Shkup kërkohej për vuajtje të dënimit me paraburgim, në lidhje me hetimin për shkak të dyshimit për kryerjen e veprës penale “grabitje”, e dënueshme nga neni 237 paragrafi 4 i Kodit Penal.

Personi do të dërgohet burg për vuajtjen e masës së paraburgimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Qyteti i alfabetit pa shkolla shqipe

Sot, më 14 nëntor, janë mbushur 112 vjet që kur në Manastir…

Zjarr me përmasa të frikshme në Romë, shtëllunga e tymit shihet nga kilometra largësi

Një zjarr me përmasa të konsiderueshme ka rënë pasditen e së mërkurës…

Asnjë lajm nga ‘luftëtarët tanimë të zhdukur të Azovstal’ të Ukrainës – rrëfimet e familjarëve të shqetësuar për fatin e tyre

Dy javë më parë, qindra luftëtarë ukrainas përfunduan përpjekjet e tyre për…

Scholz: Irpini dhe Bucha simbol i mizorisë së paimagjinueshme 

Kancelari gjerman Olaf Scholz pas vizitës që e realizoi në Irpin, në…

Të shtëna në Ohajo: Policia qëllon për vdekje një adoleshente me ngjyrë

Një oficer policie në shtetin amerikan të Ohajos ka qëlluar për vdekje…