MPB njofton se dje është arrestuar një 25-vjeçar nga Shkupi, për të cilin kishte udhërarrest kombëtar.

“Më 09.03.2022 në rrethinën e Bit Pazarit në Shkup, policia nga SPB-Shkup ka arrestuar A.F.(25) nga Shkupi. Ai kërkohej me udhërarrest për vuajtjen e dënimit me burg prej 1 viti e gjashtë muaj”, njoftojnë nga MPB.

Personi është dorëzuar në stacionin policorë për procedurë të mëtejshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Deputeti serb: Shtabi për destabilizimin e Serbisë është në Shkup

Presidenti i Komitetit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka…

Majlinda Kelmendi e fiton medaljen e dytë të artë në Abu Dhabi

Majlinda Kelmendi e ka fituar medaljen e artë në grand slamin e…

ASH: Pushteti rrezikon Bërvenicën, ne u tërhoqëm nga Kërçova dhe Çashka

Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa duke u munduar që ta fuqizojë votën…

Dimitrievski: Askush nuk mund të më kthej në partinë nga e cila asnjëherë nuk jam larguar

Kryetari i Komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski në profilin e tij në…

OBSH: Kulmi i epidemisë COVID 19, javën tjetër

Zyrtarë të OBSH-së parashikojnë që Italia të arrijë javën e ardhshme kulmin…