Gjatë ditës së djeshme rreth orës 11:30 minuta në rrugën Llondonska, zyrtarë policorë kanë privuar nga liria personin M.M. 24 vjeç nga Saraji. Arrestimi pasoi pas kontrollit ku iu gjet një sasi e marijuanës. Pas dokumentimit të rastit, ndaj personit në fjalë do të ngritët padi adekuate. Një rast i ngjashëm u regjistrua edhe në ora 17:00 në rrugën Ilindenska, me çrrastë u arrestua G.S. 33 vjeç nga Shkupi. Edhe tek ky person gjatë kontrollit zyrtarët policorë gjetëm marijuanë. Pas dokumentimit të rastit edhe ndaj G.S. do të ngritët padi adekuate.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…