Ministria e Brendshme ka njoftuar se dje ka arrestuar 39 vjeçarin me inicialet M.J nga Kavadari, shtetas i Maqedonisë së Veriut, që kërkohej për vuajtjen e dënimit prej 15 viteve burg.

“Me datë 19.09.2022, në ora 18:00, në rrugën “Blazo Aleksov” në Kavadar, zyrtarë policorë nga Grupi Operativ Kërkimor e kanë arrestuar shtetasin M.J.(39) nga Kavadar. Ai është dënuar me 15 vite burg për krime të kryera nga neni 131, neni 237 dhe neni 396 i Kodit Penal. Ndaj tij ishte lëshuar fletarrest qendror , ku kishte edhe një vit e pesë muaj për të shërbyer. Personi është dërguar në burgun e Idrizovës për të vuajtur dënimin”, njoftoi MPB.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Shpërthen zjarr në autostadën Shkup-Kumanovë, afër rafinerisë

Një vatër e re zjarri ka shpërthyer para pak minutash në rrugën…

Inflacioni në Eurozonë arrin në 3 për qind, niveli më i lartë brenda një dekade

Inflacioni në Eurozonë ka arritur nivelin më të lartë brenda një dekade,…

Hoxha: Prokuroria po hesht ndaj mosraportimit të pasurisë nga zyrtarët publikë

Drejtësia Sot, si platformë e Grupit për Studime Juridike dhe Politike ka…

Çanak: Në shkurt të vitit 2008 kërkova që ushtria serbe të futej me tanke në Kosovë

Politikani opozitar serb, lideri i Lidhjes së Socialdemokratëve të Vojvodinës (LSV), Nenad…

Më shumë se 1.5 milionë refugjatë janë larguar nga Ukraina

Më shumë se 1.5 milionë refugjatë janë larguar tani nga Ukraina për…