Shkupjanja ka mashtruar disa qytetraë, me atë që iu ka premtuar banesa, por pasi i ka marrë paratë, është zhdukur, përcjell TV21. Siç informoi MPB, 39-vjeçarja B.D. nga janari deri në gusht të vitit 2022 ka mashtruar dy persona nga Gostivari dhe një nga Kumanova për shumë të përgjithshme prej 9,700 eurove.

“Sipas raportit, ajo u ka premtuar se për një shumë të caktuar do t’i ndihmonte të blinin banesa sociale shtetërore, por pasi ka marrë paratë, ka ndërprerë komunikimin me ta. Ajo është ndaluar në stacion të policisë dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj saj do të bëhet kallëzim përkatës”, thonë nga MPB.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Komisioni për Politikë të Jashtme i Parlamentit Evropian votoi raportin për Kosovën

Në Komisionin për Politikë të Jashtme të Parlamentit Evropian, të martën u…

Kujdes: Një kroat kidnapon fëmijë në Maqedoni

Rrëmbimi i një fëmije 7-vjeçar nga fshati Goran i Mesem i Maqedonisë…

Sela: Politika dështoi, sepse më shumë u kujdes për pasurimin e disa individëve, sesa jetësoi amanetin e UÇK-së

“Sot përkujtojmë 2 Majin, festë e krenarisë kombëtare në kalendarin tonë historik”,…

PSP nuk do të paguaj para për qiranë dhe faturat fiskale të Janevës

Shefja e PSP-së, Katica Janeva nga një shtatori të këtij viti nuk…

Deklarata shokuese e zyrtarit kinez: Koronavirusin në Kinë e solli ushtria amerikane

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Kinës Zhao Lijian ka bërë deklaratë…