Kryetari i Komisionit të Pavarur për Media, Luan Latifi, është ndaluar nga policia për veprat penale “marrje e ryshfetit” dhe “keqpërdorim i detyrës zyrtare”.

Klankosova.tv. nga burime të saj ka mësuar se Latifi ishte intervistuar nga policia sot në pozitën e personit të dyshuar nën prezencën e avokatit mbrojtës.

Ai dyshohet se ka kryer marrje të ryshfetit në bashkëkryerje me të dyshuarin tjetër nga KPM-ja që është arrestuar dje, A.B., njofton Klankosova.tv.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…