Policia kufitare në “Tabanoc” ka arrestuar ish drejtorin e Doganës, Dragan Daravellski. Daravellski ka tentuar të kalon kufirin Serbi-Maqedoni e Veriut bashkërisht me familjarët e tij. Arrestimi i tij është bërë mbi bazën e dënimit të plotfuqishëm prej 7 viteve burg për “shpërdorim me detyrën zyrtare”, përkatësisht keqpërdorimin e 2.5 milion eurove. Në vitin 2016 kishte një tentativë për ekstradimin e tij në Maqedoni, por autoritetet serbe kishin ndërprerë procedurën pak minuta para dorëzimit pasi me vonesë kishin mësuar se Daravellski posedon shtetësi serbe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Liria e fesë në botë sërish e rëndësishme për BE-në

Komisioni i BE-së vendosi ta rishikojë vendimin e mëparshëm dhe të emërojë…

Një grua në Skenderaj shoqërohet në polici pasi rrahu ish-burrin

Një grua në Skenderaj është shoqëruar në stacionin policor, pasi që e…

Naumovski: Në interes të LSDM-së është që kryeministri të jetë nga jashtë qeverisë aktuale

Ish-ambasadori dhe zv. kryeministri Vasko Naumovski konsideron se është në interes të…

Inteligjenca gjermane: Kina mund të bëhet kundërshtarja kyçe në të ardhmen

Agjencia gjermane e inteligjencës ka thënë se në të ardhmen, Kina mund…

Bombardimet vrasin 3 persona në qytetin kufitar rus

Ukraina godet një bazë ushtarake ruse në jug të vendit Të paktën…