Ylli i rrjeteve sociale Hasbulla Magomedov thuhet se është arrestuar pasi disa nga shokët e tij bënë gara me makina gjatë një dasme në rrugët e kryeqytetit të Dagestanit.

Influencuesi rus u filmua fundjavën e kaluar në rrugët e Makhachkalas së tij – kryeqyteti i Republikës së Rusisë të Dagestanit.

Ndonëse vetë Hasbulla nuk ishte duke vozitur, ai u pa duke qëndruar brenda një makine, teksa shoferë të shumtë bllokuan pjesë të autostradës, duke bërë gara.

Ministria e Punëve të Brendshme të Dagestanit publikoi dje një video të shkelësve, përfshirë Hasbullën, në një stacion policor duke shpjeguar veprimet e tyre.

Hasbulla më vonë postoi një përditësim në rrjetet sociale për të pranuar incidentin, por theksoi se ai nuk drejtonte asnjë nga makinat.

“Vendosëm ta reklamojmë pak… kjo nuk do të ndodhë më, kërkojmë falje. Ne luajtëm pak dhe duhej të përgjigjenim për këtë”, tha ai.

“Nuk ishte makina ime dhe nuk isha në timon”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kryeministri Kurti takon ministrin për Agrikulturë të Gjermanisë, flasin për bashkëpunim në bujqësi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, dhe zëvendëskryeministrja dhe ministrja e…

Zgjerim ose jo i BE-së, ambasadorët mblidhen në Bruksel i ri

Para takimit të ministrave të jashtëm të vendeve anëtare të BE më…

Kurti: E tha eksperti amerikan, jemi histori suksesi në botë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka kërkuar nga qytetarët që…

Tërmeti në Turqi, shkon në 21 numri i viktimave, mbi 1030 të plagosur dhe 30 nën rrënoja

​Lëkundje të forta tërmeti me magnitudë 6.8 të shkallës Rihter janë regjistruar…

Emisarët Escobar dhe Lajçak në selinë e NATO-s: Stabiliteti në Ballkanin Perëndimor është i rëndësishme për të gjithë evropianët

Emisari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, si dhe i dërguari…