Ministria e Punëve të Brendshme njofton se në orët e para të mëngjesit, repsektivisht në ora 03:00, në Manastir ka arrestuar 24-vjeçarin R.E. nga Shkupi, përcjell TV21. Për personin në fjalë autoritetet kishin lëshuar tre urdhër-arreste.

“Ndaj tij janë lëshuar tre urdhër-arreste qendror dhe dy fletëthirrje qendrore, nga të cilat një urdhër nga Gjykata Themelore Penale Shkup për vuajtje të dënimit me burg prej dy vjetësh për veprën penale “vjedhje e rëndë”, si dhe dy urdhëresë nga Prokuroria Themelore Publike Strumicë, pasi ekziston dyshimi për veprat penale të “sekuestrim i mjetit motorik”, “vjedhje e rëndë” dhe “grabitje”. Dy fletëthirrjet janë për shkak të ekzistimit të dyshimit për vepra penale të “vjedhjes së rëndë” nga Njësia për Punë të Brendshme Karposh dhe Njësia për Punë të Brendshme Gazi Babë”, thonë nga MPB.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ndryshojnë çmimet e karburanteve në RMV

Çmimi i benzinave në Maqedoni do të ulet për 2,5 denarë, ndërsa…

Ende janë aktivë disa zjarre në Maqedoninë e Veriut

Sipas të dhënave të Qendrës për Menaxhim me Kriza (QMK) deri në…

NATO: Presim që Rusia të angazhohet në bisedime me Ukrainën

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruar se aleanca ushtarake…

Yuri Kim takim me Edi Ramën në Kryeministri

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim, është parë mëngjesin e sotëm…

Vërtetohen lidhjet e Kishës Ortodokse të Rusisë dhe Serbisë me shërbimet sekrete të vendeve të tyre

Lidhjet e Kishës Ortodokse të Rusisë dhe Serbisë me politikën e këtyre…