Dje (08-gusht) në ora 18:40 në një fshat të Gostivarit, zyrtarë policorë të Njësisë Policis-Galatë kanë privuar nga liria personin L.D.(58) nga i njëjti fshat. Ai dyshohet se në orën 17:30 në oborrin e përbashkët pas një debati verbal ka sulmuar fizikisht vëllain e tij 60-vjeçar duke përdorur një mjet prej druri. Pas dokumentimit të plotë të rastit, do të dorëzohet një parashtresë përkatëse./TS/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ambasadorja gjermane: Rastet e Ukrainës dhe Kosovës, dy situata krejtësisht të ndryshme

Ambasadorja e Gjermanisë në Serbi, Anke Konrad, deklaroi se rastet e Ukrainës…

Lëvizja BESA kërkon zgjedhje të parakohshme

Në vitin 2022 Lëvizja Besa do t’i intensifikojë aktivitetet e saj që…

KFOR do të vazhdojë së paku deri në vitin 2026 në Kosovë

Kështu ka njoftuar ministri britanik i Mbrojtjes, James Heappey, gjatë një vizite…

E presin me këngë e valle/ Zbret avioni i parë në Aeroportin Ndërkombëtar të Kukësit

Sot është kryer me sukses zbritja e avionit të parë në aeroportin…

Ish-deputetja e PE-së: Lëvizja e kufijve në Ballkan do të ishte shkatërruese – Lajçak s’duhet ta nxisë njërën palë që të heqë dorë

Ish-deputetja e Parlamentit Evropian, Doris Pack, ka deklaruar se pret nga Miroslav…